Eğitim Sistemimiz

Okulumuzda temelini etkin öğrenme yönteminin oluşturduğu High/Scope temelli özgün bir program uygulanmaktadır.

Günlük programın uygulanmasında; çocuklarımızın her hava şartında her gün 2 saat bahçede ve yine her hava şartında haftada bir gün 2 saat ormanda olmasını sağladığımız Orman Anaokulu uygulamamız bulunmaktadır.

Felsefemiz günlük programa aktarılarak uygulama sağlanmaktadır.Titizlikle,tutarlı bir şekilde takip edilen günlük programımız tüm gelişim adımlarını destekleyecek şekilde oluşturulmuştur. Her gün için zihinsel,fiziksel,sosyal,duygusal gelişimi destekleyecek deneyimler planlanmakta ve uygulanmaktadır.

Günlük programı destekleyici bir ortamda sunabilmek amacıyla her sınıfın fiziksel donanımı özenle düzenlenmiştir. Her sınıf çocukların değişik gelişim ihtiyaçlarını harekete geçirecek oyun köşelerine bölünmüştür. Çocukların yetişkinine bağımlı olmadan materyallere erişebilmesi ve oynadıklarını rahatça toplayabilmesi için etiket sistemi kullanılmaktadır..

Etkin öğrenme yöntemi karşıdan seyredip dinleyerek öğrenme yerine, çocukların dokunarak, tadarak duyarak, tartışarak, keşfederek kısacası yaşayarak öğrenmesini öngörür. Etkin öğrenme temeline dayandırılmış olan günlük program, pano, çember, yaratıcı sanat etkinlikleri, açık hava faaliyetleri, Planla-Yap-Değerledir döngüsü, Eğlenceli Kavram, Mini Dünya-Mini Tarih-Mini Fen-Mini Çevre-Mini Güvenlik ve Müzik sıralı faaliyetini içerir.

> Günlük Akış için tıklayın.

> Yaş Grupları için tıklayın.

 

Eğitim programlarımız ile ilgili bilgi almak ve bizi tanımak için randevu alabilirsiniz.